Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Dziś wmurowanie kamienia węgielnego pod Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej UJK

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Dziś wmurowanie kamienia węgielnego pod Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej UJK

19 czerwca 2018 / Tekst

Trwa budowa Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach czyli docelowej siedziby  Wydziału Humanistycznego. Budynek powstaje obok Biblioteki Uniwersyteckiej i Centrum Języków Obcych przy ul. Świętokrzyskiej. W najbliższy czwartek, 21 czerwca  o godz. 10 odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Budowa Centrum rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Będzie to pięciokondygnacyjny budynek, do którego przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego: Instytut Dziennikarstwa i Informacji, Filologii Polskiej oraz Instytut Historii. - Udało się nam pozyskać na ten cel piętnaście milionów złotych dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Niestety koszty budowy Centrum są wyższe, bo wynoszą  ponad 28 milionów złotych. Muszę jednak powiedzieć, że w tym roku z pomocą przyszli nam posłowie, którzy wskutek swojej aktywności zwiększyli dofinansowanie na ten cel o kolejne trzy miliony ze środków pochodzących z budżetu państwa - informuje prof. Jacek Semaniak, rektor UJK. - Chcemy się tu wprowadzić jesienią 2019 roku. Zostały już zakończone prace na poziomie -1, który służyć będzie studentom dziennikarstwa. Znajdzie się tu nowoczesne studio radiowe,  telewizyjne i studio fotograficzne- wymienia profesor.

Kamień węgielny zostanie wmurowany w obecności wicepremiera Jarosława Gowina,  ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

ZOSTAW KOMENTARZ