Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Dzień Otwarty w Wojsku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Dzień Otwarty w Wojsku

Kielce / 16 maja 2018 / Tekst

Broń, transportery opancerzone i wojskowy helikopter – to główne atrakcje odbywającego się Dnia Otwartych Koszar w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce. Jednostkę zwiedzało 600 zwiedzających ze szkół i przedszkoli. 

Dziś każdy zwiedzający koszary Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych mógł poczuć się jak w wojsku. Na gości czekały liczne atrakcje i rozmowa z żołnierzami. Jak przyznaje porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy Centrum, Dzień Otwarty to okazja do bezpośredniego doświadczenia wojskowej rzeczywistości. – Chcemy pokazać coś, co na co dzień nie jest dostępne. To szansa, żeby porozmawiać z ludźmi, którzy mają doświadczenie wojskowe – mówiła porucznik Rzadkowska.

Zwiedzanie rozpoczynała wizyta w Sali Pamięci. To miejsce przechowuje pamiątki z licznych misji zagranicznych w jakich brali udział polscy żołnierze, ale także historię garnizonu na kieleckiej Bukówce.Kolejnym punktem były stanowiska z bronią, wozami opancerzonymi i pojazdami medycznymi. Zwiedzający mogli zobaczyć również wojskowy helikopter. Goście odwiedzili także Salę Afgańską, w której żołnierze ćwiczą umiejętności negocjacyjne, w warunkach imitujących te z krajów arabskich.

Dni Otwartych Koszar odbywają się raz w miesiącu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna