Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Dyskutowali o kulturze języka

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Dyskutowali o kulturze języka

14 maja 2019 / Tekst

W Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Studencko-Doktorancka "Język jako świadectwo kultury" . W spotkaniu wzięło udział blisko 50 młodych naukowców z uczelni w całej Polsce.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na różne zakresy badań nad językiem dawnym i współczesnym polskich wspólnot komunikatywnych oraz metody opisu języka przez młodych badaczy. – Głównie postawiliśmy nacisk na wszelakiego rodzaju zjawiska językowe, które występują w kulturze, mediach czy w językoznawstwie kognitywnym – podkreśliła Aleksandra Kasprzyk, sekretarz komitetu organizacyjnego IV Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej. – W konferencji wzięli udział studenci i doktoranci z uczelni z całej Polski, m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawskiego, Uniwersytetu w Rzeszowie i Białymstoku – uzupełnia Aleksandra Kasprzyk.

Jedną z prelegentek była Patrycja Lidmanowska z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. – Mój wykład dotyczył języka i stylu wypowiedzi na Facebooku i Instagramie. Opracowując ten temat, zajęłam się wypowiedziami młodzieży w wieku 16-17 lat. W jej języku występuje bardzo dużo zapożyczeń, skrótowości oraz mocno dominuje grafizacja – podkreśliła.

Konferencja została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Dialektologiczne, Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Instytut Filologii Polskiej UJK.

ZOSTAW KOMENTARZ