Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»[VIDEO Z DRONA] Dworzec rośnie w oczach. Montują świetliki i czekają na szyby z USA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

[VIDEO Z DRONA] Dworzec rośnie w oczach. Montują świetliki i czekają na szyby z USA

Kielce / 11 lipca 2019 / Tekst

dworzecpks 3 750

Nowy dworzec autobusowy rośnie w oczach. Obecnie trwa montaż charakterystycznych świetlików, a w przyszłym miesiącu zaczną się prace przy oszkleniu budynku.

Remont Centrum Komunikacyjnego, bo tak będzie się nazywać nowy obiekt, przebiega bardzo sprawnie i bez opóźnień. Dolna kopuła dworca jest już pokryta blachą miedzianą, a w najbliższych dniach rozpocznie się układanie blachy wokół świetlików, które są obecnie montowane.

Kolejnym etapem będzie montaż szklanej elewacji, który zacznie się w połowie przyszłego miesiąca. - Szyby są sprowadzane do nas drogą morską ze Stanów Zjednoczonych. Fasada ma powierzchnię około 700 metrów kwadratowych i zostanie wykonana z pięciusetv tafli szkła. Barwę szyb będzie można ustalać dzięki aplikacji sterowników naściennych. Dzięki temu nie trzeba będzie używać żaluzji w słoneczne dni - tłumaczy Grzegorz Tomporowski, kierownik budowy dworca.

Ten etap prac powinien zakończyć się w październiku. Wtedy też rozpoczną się roboty w środku budynku, gdzie powstaną m.in. ruchome schody i windy.  Póki co od strony kościoła Świętego Krzyża rozpoczęła się już budowa parkingu dla autobusów. Znajdzie się tam 80 miejsc parkingowych.

Modernizacja dworca ma potrwać do połowy 2020 roku. Remont wykonuje firma Budimex, a koszt inwestycji to prawie 69 milionów złotych.

 dworzecpks 1 750

 ZOSTAW KOMENTARZ