Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Drift, tuning i adrenalina w Targach Kielce

piątek, 28 czerwca 2019 18:27 / Autor: Michał Łosiak
For. Targi Kielce
Michał Łosiak

Samochody tuningowane, driftowozy, auta klasyczne i luksusowe oraz liczne pokazy – to wszystko zobaczą uczestnicy DUB IT Inter Cars Tuning Festival, który odbywać się będzie w sobotę i niedzielę w Targach Kielce.

To już ósma impreza z tego cyklu. – Dub IT! Tuning Festiwal jest wydarzeniem, które od dawna było w kręgu naszych zainteresowań. Przez ostatnie trzy lata przyjeżdżaliśmy na nie jako wystawca i było to dla nas fantastyczne doświadczenie. Możliwość obcowania z entuzjastami motoryzacji, którzy równie mocno jak my kochają samochody, to niepodważalna wartość. To między innymi dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze mocniej zaangażować w to przedsięwzięcie, stając się sponsorem tytularnym imprezy – mówi Piotr Bok, Segment Manager Inter Cars odpowiedzialny za dział Tuning Motorsport.

Częścią wydarzenia będzie Drift Battle, czyli jazda w kontrolowanym poślizgu. Są to wyjątkowe pokazy driftu. Do czerwcowej prezentacji w Targach Kielce wyselekcjonowane zostały auta profesjonalnie przygotowane do tego typu przejazdów, które modyfikowane są mechanicznie, elektronicznie i wizualnie. Oprócz klasycznych driftów odbędą się pokazy driftujących ciężarówek.

Po raz pierwszy będzie można zobaczyć zmagania podczas SuperOES, którego organizatorem jest Automobilklub Królewski. Celem tego wydarzenia jest podniesienie kwalifikacji kierowców amatorów oraz zwiększenie umiejętności bezpiecznego kierowania samochodem.

Odbędą także Mistrzostwa Polski Car Audio PASCA, a w Targach Kielce pojawi się również Szkoła Jazdy Subaru. Dzięki jej obecności uczestnicy imprezy będą mogli spróbować swoich sił w strefie statycznych symulatorów dachowania i zderzenia. Na terenie targów zaparkuje także Monster Truck z nadwoziem z Cadillaca Eldorado z 1972 roku.

Targi odwiedzi Bartosz Ostałowski. To jedyny na świecie drifter, który prowadzi stopą. Po wypadku komunikacyjnym, w którym stracił obie ręce, nie poddał się i zwyciężył w zawodach na torze Lausitzring. Brał też udział m.in. w The Grand Tour oraz We’re the Superhumans. Jego dokonania to ogromna dawka inspiracji.

Zwiedzający zobaczą także Classic & Youngtimer Show!, podczas którego najstarszym pojazdem będzie amerykański Brush z 1911 roku. Gwiazdą strefy Fiata 125p ma być replika Fiata 125p GTJ. Zobaczymy również replikę Syreny Sport. W targach pojawią się także foodtrucki.

(źródło: Targi Kielce)

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO