Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Dogadają się ws. Pałacyku Zielińskiego?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Dogadają się ws. Pałacyku Zielińskiego?

Kielce / 15 grudnia 2017 / Tekst

Władze miasta nadal próbują pozyskać pałacyk Zielińskiego w Kielcach. Właścicielom obiektu została złożona nowa oferta, ale ci także zmniejszyli swoją cenę dla potencjalnych zainteresowanych.

Aktualna cena za obiekt wynosi 12,5 mln zł, czyli o 2 mln mniej niż na początku. To jednak nadal jest zbyt wysoka kwota dla kieleckiego ratusza, który ma nadzieję na kompromis w sprawie 80% udziałów w budynku. - Złożyliśmy drugą ofertę, jednak nadal w porównaniu z obecną ceną za nieruchomość, którą proponują właściciele nadal są one rozbieżne. Czekamy na stanowisko. Ciężko powiedzieć czy osiągniemy kompromis. Czasem wydaje się, że jest się blisko celu, a za chwile okazuje się, że jest wręcz odwrotnie - mówi dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami w urzędzie miasta, Filip Pietrzyk. 

Przypomnijmy, że prawa spadkowe właściciele odzyskali w marcu. Później nie dogadali się z miastem w sprawie odsprzedania 80% udziałów budynku, w którym mieści się Dom Środowisk Twórczych oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków.

ZOSTAW KOMENTARZ