Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Dodatkowe pieniądze w regionie

piątek, 29 maja 2015 12:33 / Autor: Maciej Urban
Maciej Urban

Województwo świętokrzyskie pozyskało z budżetu państwa dodatkowe pieniądze na system pomocy społecznej. Chodzi o 27 milionów złotych. Skorzysta na tym także Miasto Kielce.

Fundusze pochodzą z rezerw ogólnej i celowej Skarbu Państwa, jakie przeznaczane są na zadania doraźne. Wśród nich 250 tysięcy złotych dodatkowych kosztów na utworzenie nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej dla Powiatu Opatowskiego. Powstanie ona w Tarłowie. – To nowy podmiot na bazie istniejącej już infrastruktury – omawia wojewoda świętokrzyski, Bożentyna Pałka-Koruba.

Z kolei wnioski czekające na realizację dostaną 2,1 miliona złotych. Dofinansowana kwotą 1,5 miliona zostanie rozbudowa Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy. Pozostała kasa z rezerwy zostanie przeznaczona na budowę siedziby Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla Miasta Kielce. Inwestycja będzie wsparta 600 tysiącami złotych. – Podwoimy powierzchnię placówki – mówi Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Z kolei z rezerwy celowej do regionu popłynie ponad 24 miliony złotych. Zostaną one przeznaczone na placówki opiekuńczo-wychowawcze, zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, składki ubezpieczeń zdrowotnych, zasiłki stałe, czy ośrodki pomocy społecznej.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO