Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Długi weekend majowy na Wzgórzu Zamkowym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Długi weekend majowy na Wzgórzu Zamkowym

Kielce / 30 kwietnia 2018 / Tekst

Wystawy plenerowe, ekspozycje artystyczne, czy warsztaty rodzinne. Bogatą ofertę na „majówkę” przedstawia Wzgórze Zamkowe. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Już 2 maja o godzinie 14.00 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego zostanie otwarta wystawa plenerowa „Kobiety Niepodległe”. przedstawiająca zapomniane bohaterki, które swoją odwagą, niezwykłością, zaangażowaniem i temperamentem społecznikowskim powinny żyć w pamięci współczesnych Kielczan. 

4 maja Wzgórze Zamkowe, zaprasza osoby zainteresowane profesjonalnymi szkoleniami kroju i szycia do Ambasady Dizajnu, gdzie w godz. od 15.00 do 20.00 będzie okazja do spotkania się z Ewą Bujak, prowadzącą od niedawna przy ul. Wesołej 38 kurs ABC konstrukcji.

Na zakończenie długiego weekendu majowego przygotowano zaś rodzinne warsztaty "O sole mio!" w Instytucie Dizajnu. Uczestnicy spotkania będą robić musujące sole do kąpieli.

Na Wzgórzu Zamkowym, w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej cały czas trwa wystawa ponad 40 prac grupy malarskiej Cytadela pt. "Forty i Fortyfikacje". Ekspozycja powstała w ramach wydarzenia "Ja i Ojczyzna to jedno", wpisującego się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odwiedzając Wzgórze Zamkowe w dniach 1-3 maja wstęp na ekspozycję OMPiO oraz wystawę SALVE! w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu jest bezpłatny. 

Tekst: Michał Łosiak

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna