Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Debatowali o drogach

środa, 09 maja 2018 10:26 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Podczas targów AUTOSTRADA-POLSKA odbyła się debata „Polska droga do dobrobytu” z udziałem wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza. Uczestnicy dyskutowali o stanie polskich dróg i firm drogowych.

– Moim zdaniem zabrakło etyki w biznesie. Wychodząc z komunizmu firmy chciały zbyt szybko się wzbogacić. Dawniej projekt realizowało się w pewnej określonej kolejności. Był kosztorys, kosztorys ofertowy, który był porównywany do kosztorysu inwestorskiego, więc można było wiedzieć jakie mamy oferty i co się po nich spodziewać. Bardzo szybko przeszliśmy do systemu projektuj-buduj, niestety nie mając w pełni rozeznania wśród wykonawców. Problem polegał również na tym, że sami wykonawcy porywali się na projekty, o których także nie mieli wystarczającej informacji. Dziś jednak mamy większą wiedzę. Mamy pewne zawirowania na rynku, ceny materiałów rosną. Niektóre projekty mogą być kłopotem, ale wspólnie z Radą powołaną przy Ministerstwie próbujemy je rozwiązywać – mówił o obecnym systemie przetargów na inwestycje drogowe wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz, przez pryzmat licznych bankructw firm drogowych sprzed kilku lat.

W debacie wzięli udział również Barbara Dzieciuchowicz, Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce, Iwona Stepień-Kotlarek, zastępca generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad i Adam Wojczuk, Dyrektor Strategii Rozwoju Lotos Asfalt.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO