Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Dawne graffiti w Muzeum Dialogu Kultur

piątek, 25 września 2020 12:45 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Szczątki bizona, mamuta czy niedźwiedzia jaskiniowego będzie można zobaczyć już w niedzielę w Muzeum Dialogu Kultur na kieleckim Rynku. Odbędą się tam również warszaty edukacyjne "Dawne graffiti" oraz pokaz niemego filmu "Zaginiony świat". Wstęp do muzeum w niedzielę jest wolny.

- Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziny, z Kielc i okolic. Zaprezentujemy skamieniałości zwierząt oraz pigmenty malarskie, używane w dawnych czasach. Nazwa warsztatów "Dawne graffiti", nawiązuje do malarstwa naskalnego. Głównym tematem tych malowideł były właśnie zwierzęta, ale też ludzie i codzienne czynności oraz rytuały - mówi dr Artur Ptak, kierownik Muzeum Dialogu Kultur.

Warsztaty i prezentacje będą trwały od godz. 12 do 16.

O 16:30 odbędzie się pokaz filmu "Zaginiony świat" w reżyserii Harry’ego O. Hoyta z 1925 roku, opowiadającego historię profesora Challengera, który po powrocie z amazońskiej dżungli twierdzi, że widział tam żywe prehistoryczne gady. Jego opowieści wzbudzają śmiech w naukowym środowisku Londynu. Profesorowi udaje się zebrać grupę śmiałków i zorganizować kolejną ekspedycję w dżunglę...

Wstęp na wydarzenia, jak i zwiedzanie stałych wystaw, jest tego dnia bezpłatne.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO