Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Czy budowa stadionu PŚk pokrzyżuje juwenaliowe plany studentów?

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Czy budowa stadionu PŚk pokrzyżuje juwenaliowe plany studentów?

Kielce / 21 listopada 2019 / Tekst
Czy budowa stadionu PŚk pokrzyżuje juwenaliowe plany studentów? Fot. Piotr Michalec

Przy Politechnice Świętokrzyskiej powstaje wielofunkcyjny stadion sportowy. Studenci z jednej strony cieszą się z jego budowy, z drugiej zastanawiają, gdzie odbędą się majowe juwenalia.

- Wiem, że żacy mają wątpliwości co do miejsca, w którym podczas juwenaliów będą mogli się zintegrować. Chciałabym ich jednak uspokoić - mówi Daria Kuroś z uczelnianej rady samorządu. - W porozumieniu z profesorem Trąmpczyńskim udało nam się ustalić, że na czas juwenaliów plac przed rektoratem zostanie udostępniony dla studentów. Powstające boisko nie będzie też zajmowało całego terenu zielonego na kampusie, więc na pewno miejsce do grillowania się znajdzie. Mamy nadzieję, że juwenalia, zgodnie z tradycją, odbędą się na kampusie Politechniki i nie będzie konieczności przenoszenia się w inny obszar - dodaje.

Stadion ma być gotowy najpóźniej w wakacje, ale istnieje obawa, że jeśli zostanie oddany do użytku wcześniej, to studenci podczas juwenaliów i tak na niego wejdą.

- Na razie nie mamy informacji, czy ten kompleks zostanie w jakikolwiek sposób ogrodzony, ale bez względu na to studenci i tak będą spędzać tam swój wolny czas, bo robią to od lat. Istnieje możliwość, że bez odpowiedniego zabezpieczenia obiekt może zostać szybko zniszczony - zauważa Kuroś.

ZOSTAW KOMENTARZ