Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Coraz więcej nowoczesnych inwestycji w Kielcach. Budujemy się!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Coraz więcej nowoczesnych inwestycji w Kielcach. Budujemy się!

Kielce / 10 września 2019 / Tekst

Kielce się zmieniają: Urząd Miasta  od początku 2019 rok wydał trzynaście pozwoleń na budowę deweloperom. W całym 2018 było ich 33, natomiast w 2017 – 23. Większość powstających budynków to bloki wielorodzinnie, a także lokale usługowe i biurowe.

Jedną z firm deweloperskich, która prowadzi inwestycje w naszym mieście jest Nieruchomości R. Grzyb. Jak mówi jej współwłaściciel, w naszym mieście wkrótce pojawi się budynek, który przebije biurowiec na ulicy Targowej. – Plaza Tower to dwa szesnastopiętrowe wieżowce przy ulicy Zagnańskiej, tuż obok doliny Silnicy. Jesteśmy w trakcie budowy, obecnie betonujemy garaże podziemne. Będzie tam około stu dwudziestu mieszkań, dwieście miejsc parkingowych. Do użytku oddamy go najpewniej w 2021 roku – wyjaśnia Andrzej Grzyb.

Dobiega końca wcześniejsza inwestycja tej firmy, czyli  Plaza Park – dwa budynki usługowo – handlowe uzbiegu Zagnańskiej i Jesionowej. Pierwszy z pawilonów został już oddany do użytku, zakończenie prac przy drugim planowane jest na koniec września. Ma być to połączenie lokali usługowych – restauracji, sklepów, gabinetów lekarskich - z prywatnymi mieszkaniami.

Dwie inwestycje w Kielcach prowadzi także firma Apolloplast. Ta stawia budynek Ventus przy al. IX wieków Kielc oraz Apollo Split przy Silnicznej. Oba budynki to obiekty biurowo – usługowo – mieszkalne. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku do końca bieżącego roku, kolejny w drugim kwartale 2020 roku.

W dzielnicy Baranówek buduje się osiedle mieszkaniowe Vivienda Park. Buduje się tam trzydzieści dwa domy jednorodzinne o powierzchni do 190 metrów kwadratowych. W ofercie są także apartamenty z ogrodami i tarasami. – Jesteśmy na pierwszym etapie prac budowlanych. Do końca grudnia skończymy dziesięć domków. Oferujemy domy jednorodzinne i segmenty dwulokalowe, czyli dwa niezależne mieszkania – informuje Aleksandra Biskup z grupy Archibis.

Nowoczesne osiedle powstaje przy ul. Generała Andersa. W pierwszym etapie staną tam dwa budynki – każdy składać się będzie z garażu podziemnego i dwóch naziemnych segmentów. W sumie do użytku zostanie oddanych sto dwadzieścia mieszkań o powierzchni od 25 do 76 m.kw. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na październik 2020 roku. Według informacji od dewelopera, w sprzedaży jest jeszcze 90 mieszkań.

W trakcie realizacji jest również inwestycja na ulicy Lotniczej – powstać ma tam wielofunkcyjny kompleks budynków. Na obszarze 5 tys. m.kw. znajdować się będzie 81 mieszkań na ośmiu kondygnacjach. Na parterze zlokalizowane będą punkty usługowe, pod ziemią zaś parking na 72 samochody. Inwestorzy mają także ciekawą propozycję dla mieszkańców – zamierzają zainstalować stacje ładowania samochodów elektrycznych.

– Wyszliśmy z taką inicjatywą, bo zauważamy że jest na to zapotrzebowanie. Pozostają jeszcze kwestie formalne, bo będziemy potrzebować zgody wspólnoty mieszkaniowej. My przedstawiliśmy chęć instalacji takiego punktu, ale ostateczną decyzję podejmą lokatorzy. Na ten moment sprzedaliśmy już około 80 procent mieszkań. Planowany termin oddania do użytku to pierwszy kwartał 2021 roku – informuje Sławomir Wieczorek z Eko Invest.

Dodajmy, że na terenie Kielc działa około 46 firm deweloperskich, które obecnie realizują 28 inwestycji. Ceny za metr kwadratowy mieszczą się w przedziale od około 4.300 do 7000 złotych. Bardzo popularne rejony to okolice Klonowej, Zagnańskiej, Okrzei.

ZOSTAW KOMENTARZ