online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Coraz bliżej budowy Centrum Urazowego dla dorosłych w Kielcach
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Coraz bliżej budowy Centrum Urazowego dla dorosłych w Kielcach

12 września 2017 / Tekst

Coraz bliżej budowy Centrum Urazowego dla dorosłych w Kielcach. We wrześniu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach ma zostać podpisana umowa na dofinansowanie tego projektu. 

O budowie Centrum Urazowego dla dorosłych w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach mówi się już od dawna. Już w tamtym roku Ministerstwo Zdrowia wydało pozytywną opinię w tej sprawie. I wszystko wskazuje na to, że już wkrótce rozpocznie się budowa. Jak informuje Anna Mazur – Kałuża, jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisana umowa na dofinansowanie tego projektu. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w naszym województwie.- Jesteśmy jednym z niewielu województw, w którym takiego miejsca brakuje – podkreśla rzecznik.

Projekt zakłada dobudowanie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nowego budynku oraz modernizację części wydzielonych pomieszczeń SOR na potrzeby centrum. Nowy, liczący około 500 metrów kwadratowych obiekt, zostanie połączony z istniejącym obecnie pawilonem Oddziału Ratunkowego. - W ramach projektu, ma zostać zakupione nowe wyposażenie, w tym: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, kardiomonitory, respirator i bronchoskop z torem wizyjnym. W ramach CU, działać ma pracownia endoskopii diagnostycznej i zabiegowej – uzupełnia Anna – Mazur Kałuża.

Dzięki temu pacjenci, zwłaszcza ci po wypadkach komunikacyjnych będą mieli zapewnioną szybszą i lepszą opiekę. Szacunkowa wartość zadania to prawie 12 milionów złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej ma być na poziomie 85-procent. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem to Centrum Urazowe powinno powstać do końca roku 2018.

Warto dodać, że Kielecki szpital stara się również o utworzenie  Centrum Urazowego dla dzieci.  Ośrodek mógłby działać przy niedawno utworzonym  Świętokrzyskim Centrum Pediatrii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay