Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Co z remontem Orląt Lwowskich? Za mało pieniędzy na dokumentację

czwartek, 23 lipca 2020 11:00 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Sto tysięcy złotych na dokumentację dotyczącą długo oczekiwanego remontu ulicy Orląt Lwowskich to zbyt mała kwota. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że będzie ona kosztowała kilka razy więcej.

Zwrot podatków

Ulica Orląt Lwowskich znajduje się w północnej części miasta na Osiedlu Na Stoku. Ruch jest na niej znacznie większy, niż na pozostałych drogach w tym rejonie. Przejeżdżają przez nią kielczanie, którzy chcą się dostać do przychodni specjalistycznej, komisariatu policji oraz supermarketów. Przy niej znajdują się przystanki autobusowe i parkingi.

Remont ulicy wymaga jednak aktualizacji dokumentacji projektowej, na którą w tegorocznym budżecie przeznaczono sto tysięcy złotych. Te środki okazały się niewystarczające, ponieważ oferty złożone w przetargu miały zdecydowanie wyższą wartość. – W rozmowach z dyrekcją MZD apeluję o to, żeby inwestycja stała się wieloletnia. Umożliwi to przekazanie zabezpieczonych środków na rok następny i ewentualne dołożenie pozostałej kwoty – mówi radny PiS Dariusz Kisiel, który pytał podczas czwartkowej sesji Rady Miasta o poprzednią dokumentację.

– Poprosiłem o kwotę przekazaną na poprzedni dokument, który się zdezaktualizował. To wskazuje, że środki, które miasto już raz wydało zostały przez opieszałość w realizacji inwestycji po prostu zmarnotrawione – dodał.

Jak mówi sekretarz miasta Szczepan Skorupski wkrótce zostanie przeprowadzona analiza dokumentów.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO