Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Co z choinką po świętach?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Co z choinką po świętach?

10 stycznia 2018 / Tekst
fot. Eneris fot. Eneris

Część żywych choinek, które zdobiły kieleckie mieszkania w okresie świątecznym nie jest już w najlepszym stanie. Co z nimi zrobić?

 

Najlepiej, jeżeli po okresie świątecznym możemy ją zasadzić. Jeżeli jednak choinka nie ma korzenia, drzewko można przekazać służbom komunalnym. W Kielcach odbierze je od mieszkańców, jak co roku, ENERIS Surowce. Żywe choinki zostaną odebrane w ramach zbiórki odpadów biodegradowalnych, sztuczne oddamy razem z odpadami wielkogabarytowymi. Żywe choinki do 120 cm należy wystawić przed posesję (zabudowa jednorodzinna) lub umieścić przy wiacie śmietnikowej (zabudowa wielorodzinna) do godziny 6:00 w dniu odbioru.

Drzewka większe oraz wykonane z tworzyw sztucznych pracownicy ENERIS Surowce będą odbierać razem z odpadami wielkogabarytowymi. Drzewka iglaste są bioodpadem, który tak jak inne odpady zbierane selektywnie, przyczynia się do odzysku surowców. Aby choinka mogła zostać zagospodarowana, a dzięki temu ulec całkowitemu rozkładowi, powinniśmy ją odpowiednio przygotować od odbioru przez służby komunalne. W tym celu należy usunąć z drzewka wszystkie elementy dekoracyjne, takie jak bombki i łańcuchy, a w przypadku choinek przekraczających 120 cm wysokości, oddzielić ich gałęzie, pociąć pień i umieścić je w brązowym pojemniku lub worku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna