Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Co robić w ferie? [Wykaz wydarzeń]

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Co robić w ferie? [Wykaz wydarzeń]

Kielce / 05 lutego 2018 / Tekst

Czy ferie muszą być nudne, jeśli spędza się je w mieście? Absolutnie nie! Oto najciekawsze wydarzenia, które przez dwa tygodnie będą organizowane w Kielcach i okolicy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zimowe wakacje dla dzieci rozpoczynają się za tydzień. Propozycje instytucji miejskich (choć nie tylko) dla podzieliliśmy na cztery grupy: na sportowo, gdzie można znaleźć atrakcje dla aktywnych fizycznie; z kulturą - zbiór najciekawszych zajęć w instytucjach kultury; naukowo - dla chcących wykorzystać ferie na zabawę połączoną z nauką; turystycznie, czyli najciekawsze miejsca w regionie, do których nie zawsze mamy czas pojechać. 

Na sportowo

- Kielecki Teatr Tańca zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie szkoły Tańca KTT pl. Konstytucji 3 maja w dniach 19-22 lutego. Warsztaty obejmować będą takie techniki taneczne jak: jazz, modern jazz, broadway jazz, balet jazz, latin jazz, funky jazz, hip hop, salsa, taniec klasyczny, disco. Szczegółowe informacje i grafik zajęć dostępny na stronie www.ktt.pl od 12 lutego

- XIV Mistrzostwa Kielc piątek piłkarskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Ferie z futbolem 2018”. W rozgrywkach mogą brać udział drużyny pięcioosobowe.

- Ferie z koszykówką. Zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmowane będą przed rozpoczęciem zajęć lub pod nr telefonu 608 451 471

- Zimowa Akademia Karate. Informacje i zgłoszenia pod nr tel. 41 361 38 02.- Aktywne ferie na ściance wspinaczkowej. W programie: zapoznanie się ze sprzętem wspinaczkowym, trening wspinaczkowy, nauka zasad asekuracji podczas wspinania, gry i zabawy około wspinaczkowe, nauka węzłów wspinaczkowych.

- Darmowe wejścia na pływalnie MOSiR i nauka pływania. Zapisy ruszyły 1 lutego. Więcej informacji na www.mosir.kielce.pl.

- Kielce grają w bilard. Kieleckie Centrum Bilardowe zaprasza na zajęcia od poniedziałku do piątku. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmowane będą przed rozpoczęciem zajęć lub pod nr telefonu: 41 343-18-27 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Zajęcia lekkoatletyczne w aneksie lekkoatletycznym w Hali Legionów. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmowane będą przed rozpoczęciem zajęć lub pod wskazanym nr telefonu 606213077

Z kulturą

- W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" przez całe ferie odbywają się spektakle. Więcej informacji na stronie www.teatrkubus.pl.

- Muzeum Narodowe w Kielcach proponuje warsztaty malarskie. Dzieci poznają pojęcie rytmu, czasu, przyjrzą się pejzażom polskich mistrzów malarstwa oraz dowiedzą jak wygląda warsztat tradycyjnego i komputerowego grafika.

- W Instytucie Dizajnu odbędą się warsztaty „Szacuneczek dla zabaweczek”. Dzieci spróbują odnowić lub zreperować wybraną zabawkę (jej popsuty mechanizm, zniszczoną tkaninę) albo uzupełnić w niej brakujące elementy. Aby wziąć udział w warsztatach, trzeba wysłać zdjęcie uszkodzonej zabawki na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- W Biurze Wystaw Artystycznych od 15 do 19 lutego odbędą się warsztaty origami. Tematem przewodnim będą zwierzęta.

- Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na szereg zajęć każdego dnia ferii. Warsztaty wokalno-aktorskie, zajęcia archeologiczne, fortepianowe, żonglerskie czy pantomimy to tylko część oferty MDK.

Naukowo

- Centrum Geoedukacji przygotowało szereg bezpłatnych zajęć. Tematy to m.in. H20 na tapecie, Wkoło jest wesoło - układ słoneczny, Od dinozaura do ptaka czy zwiedzanie Galerii Ziemi wraz z kinem 5D

- Muzeum Historii Kielc ma w programie szereg spotkań i warsztatów związanych z wątkami historycznymi. Uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się jak wyglądała kielecka szkoła sto lat temu, jak pracowali w przeszłości miejscy radni oraz poznać historię życia Józefa Piłsudskiego.

- W Energetycznym Centrum Nauki dzieci dowiedzą się czym jest termokurczliwość i polimer, co to jest skala i do czego służy. Poznają tworzywa termoplastyczne, użyją piekarnika i zdobędą wiedzę pozwalającą przenieść nas w mikroskopijny świat marzeń. Znajdą też odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, że ze wszystkich tkanek ludzkiego organizmu to właśnie kości zachowały się tak długo i co decyduje o ich trwałości ?

- W Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się tydzień z bajkowymi postaciami. Podczas zajęć uczestnicy wykonają podobizny swoich ulubionych bajkowych bohaterów posługując się różnymi technikami: wydzieranką, malowaniem, lepieniem z plasteliny. Zmierzą się też z zagadkami dotyczącymi bajek. Jest także możliwość zapisania się na cykl spotkań z psem-terapeutą, podczas których poza dobrą zabawą uczestnicy zyskają wiele ciekawych informacji dotyczących psów.

Turystycznie

Co mamy w pobliżu? Gdzie się wybrać, kiedy ciągnie człowieka poza miasto? Może…

- Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka. To jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Centrum Neandertalczyka to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.

- Zamek w Chęcinach, to królewska sioedziba z przełomu XIII i XIV wieku. Miejsce, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W tygodniu otwarty jest od godziny 9 do 16. Cena biletu ulgowego to zaledwie 6 zł.

- Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Obiekt jest zbliżony wielkością do Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie, a popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę.  Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.

- Stoki narciarskie na Stadionie, w Krajnie, Niestachowie i Tumlinie. W ferie możemy skorzystać z tańszych karnetów w dni powszednie. Ceny wahają się od 50 zł do 60 zł za 3 godziny jazdy.

ZOSTAW KOMENTARZ