smartwatch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Co dalej z wieżowcem przy ul. Młodej?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Co dalej z wieżowcem przy ul. Młodej?

Kielce / 13 listopada 2017 / Tekst

Władze miasta chcą w ciągu najbliższych 5 lat zupełnie wysiedlić budynek przy ul. Młodej. - Sukcesywnie wysiedlamy stamtąd mieszkańców - mówi Agata Kalita, dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu.

Temat feralnego budynku wrócił po tragedii, która wydarzyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek. W wyniku pożaru zginęły tam dwie osoby. Okazało się, że powodem pożaru był wybuch butli gazowej.

Władze miasta chcą do 2020 roku wykwaterować wszystkich mieszkańców bloku. Do tej pory zastępcze lokale socjalne otrzymało 55 rodzin, z czego 6 jeszcze się nie przeprowadziło z ul. Młodej. 49 mieszkań jest już pustych.  - W bloku mieszka jeszcze około 100 rodzin. Podejmujemy działania, które mają na celu rozkwaterowanie nie tylko mieszkańców z tego obiektu,  ale również zabezpieczamy mieszkania dla  osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji rodzinnej zdrowotnej,  a też ubiegają się o mieszkanie z zasobów gminy - tłumaczy Agata Kalita, która podkreśla, że z tego powodu nie jest możliwe szybsze przeniesienie lokatorów budynku.

Kolejki oczekujących na lokal socjalny są ogromne, bo sięgają blisko 1200 osób. - Są to osoby mające wyroki sądowe gwarantujące eksmitowanym mieszkanie - dodaje urzędniczka. 

Po wysiedleniu wszystkich lokatorów z budynku przy ul. Młodej. Zostanie on prawdopodobnie wyburzony.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna