Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Ciepło popłynie do nowych bloków i… starych kamienic. MPEC zapowiada ważne inwestycje

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Ciepło popłynie do nowych bloków i… starych kamienic. MPEC zapowiada ważne inwestycje

Kielce / 14 stycznia 2020 / Tekst
Ciepło popłynie do nowych bloków i… starych kamienic. MPEC zapowiada ważne inwestycje Fot. MPEC

Ponad trzy miliony złotych – to szacunkowy koszt nowych przyłączeń, jakie planuje w naszym mieście Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Dostęp do ciepła uzyskają zarówno nowe bloki, jak i istniejące już kamienice.

Chodzi o pierwsze dwa bloki nowego osiedla Bella Vista przy ulicy Pileckiego, wieżowiec przy ulicy Zagnańskiej, czyli tzw. Grzyb Tower, ale również kilka budynków powstających przy ulicy Okrzei między Bociankiem a Słonecznym Wzgórzem.

Przyłączenia nie będą jednak jedynie efektem inwestycji budowlanych. – Dotyczyć to będzie również starszy obiektów, w których zlikwidujemy tradycyjne ogrzewanie węglowe, dzięki czemu zmniejszymy niską emisję, z którą Kielce mają duży problem – dodaje Anna Niedzielska, rzecznik prasowy MPEC. W ramach rozbudowy sieci spółka przyłączy do niej dwie kamienice przy ulicy Sienkiewicza.

– Mamy odpowiednie możliwości techniczne, aby realizować to przedsięwzięcie między ulicami Planty a Paderewskiego. Jest to jednak dla nas trudne, ponieważ wymaga dokładnego projektowania i przejścia przez prywatne nieruchomości. Dużo zależy od dobrej woli właścicieli – zauważa Anna Niedzielska. Z przyłączeń wiążących się z likwidacją źródeł niskiej emisji w planach są przyłączenia kolejnych budynków socjalnych przy ul. 1 Maja, czyli na tzw. Jezioranach oraz pojedynczych kamienic przy ul. Żeromskiego i Paderewskiego. 

IMG 0001

Kontynuowany będzie także program Ciepła Woda Użytkowa. Jest on realizowany w blokach, w których zdecydowano się na likwidację podgrzewania ciepłej wody przez piecyki gazowe. Przyłączenia zaplanowano w czterech blokach osiedla Uroczysko.

W sumie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje wykonanie prawie 30 przyłączeń w 2020 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ