Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ciepło płynie do mieszkańców Kielc

wtorek, 29 września 2020 14:06 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło sezon grzewczy w Kielcach. – Wszystkie największe spółdzielnie mieszkaniowe zgłosiły zapotrzebowanie na ciepło – informuje rzecznik MPEC, Anna Niedzielska.

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem MPEC może ruszyć z dostawą ciepła tylko na prośbę administratora danego budynku. Od złożenia wniosku przedsiębiorstwo ma na to 24 godziny. – Dostarczamy ciepło do mieszkań ponad 130 tys. osób. Najpóźniej w godzinach wieczornych we wszystkich mieszkaniach dużych spółdzielni mieszkaniowych powinno być już ciepło. Trwają obecnie rozruchy w sześciu spółdzielniach. Jeszcze dziś spływają zgłoszenia od wspólnot mieszkaniowych, szkół i przedszkoli. Spodziewamy się, że do końca tygodnia otrzymamy wszystkie wnioski – dodaje Anna Niedzielska.

Od poniedziałku jest ciepło w osiedlach pięciu spółdzielni - Domatora, Pioniera, Armatur, Słonecznego Wzgórza i Słonecznej – oraz w blokach Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dziś od rana Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchamia zimowe dostawy ciepła dla budynków SM Na Stoku, Bocianek, Świętokrzyska, Wichrowe Wzgórze i KSM oraz w kilkudziesięciu wspólnotach mieszkaniowych.

Podczas zbliżającego się weekendu temperatura na zewnątrz ma znacząco się podnieść. – Nie obawiajmy się jednak, że niepotrzebnie będziemy zużywać ciepło. Powinny bowiem zadziałać wszystkie instalacje automatyki pogodowej, której czujniki zainstalowane są na północnej części budynków. Jeśli temperatura podniesie się powyżej piętnastu stopni, wówczas odcina ona dostawy ciepła – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO