online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»CHEM-NOC na UJK. Nowa inicjatywa uniwersytetu
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

CHEM-NOC na UJK. Nowa inicjatywa uniwersytetu

Kielce / 14 czerwca 2018 / Tekst
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

W najbliższy piątek w godzinach od 17.00 do 21.30 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcahc odbędzie się pierwsza CHEM-NOC pod hasłem „Niezwykła chemia zwykłych rzeczy”, której organizatorem jest Instytut Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Celem tego wydarzenia jest popularyzacja nauki poprzez udział w wykładach, warsztatach i pokazach chemicznych. Wydarzenie rozpocznie się cyklem wykładów z zakresu geochemii, metrologii, chemii żywności i chemii kryminalistycznej. Pod okiem pracowników instytutu, doktorantów oraz studentów uczestnicy będą odkrywać „chemię od kuchni” poprzez lawową lampę czy kolorowy wir. W ramach warsztatów będzie można „spróbować kuchni molekularnej” oraz przygotować naturalne kosmetyki. Ciekawość pobudzą także doświadczenia związane z efektami specjalnymi i zabezpieczaniem śladów. Przeniesiemy zjawiska występujące w przyrodzie do laboratorium.

Adepci dowiedzą się, gdzie znaleźć i jak rozpoznać niektóre interesujące substancje oraz jakie zjawiska wykorzystują rzeczy codziennego użytku. Do dyspozycji przeznaczonych zostanie 8 laboratoriów tematycznych, w których grupy uczestników (12 osób) przeprowadzą poszczególne doświadczenia.

Wydarzenie jest kierowane do mieszkańców województwa świętokrzyskiego zarówno tych najmłodszych w wieku przedszkolnym, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i osób dorosłych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna