Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Budują inwestycje z budżetu obywatelskiego

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Budują inwestycje z budżetu obywatelskiego

11 sierpnia 2017 / Tekst

Wakacje to intensywny czas robót budowlanych przy inwestycjach realizowanych w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Rozpoczął się ostatni etap finalizacji zadań, które zdobyły największe poparcie wśród mieszkańców Kielc. Część z nich będą gotowe do końca sierpnia.

- Wszystkich zadań jest dziewięć. Dwa duże, czyli kompleksy boisk przy Alei Legionów i ul. Naruszewicza, natomiast małe to place zabaw, siłownie oraz małe boisko - informuje Bernard Oziębły, dyrektor Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. 

Boiska mają zostać oddane do użytku na przełomie października i listopada.  Do tej pory do użytku oddano między innymi siłownię wewnętrzną w Zespole Szkół Ekonomicznych, krzyż na Bruszni czy Park dla Psów w rejonie kieleckiego zalewu.

Radna Platformy Obywatelskiej, Agata Wojda chce rozszerzenia budżetu obywatelskiego. Chodzi o projekt mikrograntów dla nieformalnych grup oraz osób indywidualnych na małe aktywizacyjne projekty do trzech tysięcy złotych. – Dzięki temu można zbudować lokalne społeczności, co po kilku latach przyniesie dużo korzyści – uważa radna PO, która chciałaby przeznaczyć 60 tysięcy złotych na mikrogranty. 

Pomysł został przekazany do prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego, który zdecyduje czy mikrogranty pojawią się w przyszłych edycjach Budżetu Obywatelskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna