Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Budownictwo drogowe na Targach

wtorek, 08 maja 2018 13:55 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

AUTOSTRADA-POLSKA, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego otwarte. Wystawcy z Polski, ale również m.in. z Niemiec, czy Finlandii przedstawiają swoją bogatą ofertę na Targach Kielce. Zwiedzający będą mogli zobaczyć sprzęt i materiały do budowy dróg, ale i popularny wśród zwiedzających…samolot.

Otwierając imprezę prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń wspomniał o gigantycznym rozwoju polskiej infrastruktury. – Śmiało mogę powiedzieć, że przez ten czas zmieniło się wszystko w Polsce. Dokonaliśmy ogromnego skoku cywilizacyjnego. Zmieniły się maszyny. Zmieniły się drogi. Zarówno autostrady, jak i drogi ekspresowe, powiatowe i gminne. Jako Targi Kielce cieszymy się również z tego, że zmieniły się drogi dojazdu do Kielc. Jesteśmy więc wszyscy beneficjentami rozwoju – mówi prezes Andrzej Mochoń.

Dziesiątki firm z Polski, ale także z wielu krajów europejskich zaprezentowało swoje oferty. Są wśród nich producenci materiałów drogowych, opon, wydobywcy kruszywa, ale i twórcy znaków i sygnalizatorów drogowych.

Oprócz tradycyjnie bogatych ofert z branży, zwiedzający mają możliwość niestandardowej rozrywki. Rozgrywający się na terenie targów turniej sprawności operatorów koparek, obejmujący m.in. grę koparką w piłkę nożną, czy otwarty do zwiedzania samolot odrzutowy – to zdecydowanie najpopularniejsze punkty wydarzenia.

Z targów zadowoleni są przedsiębiorcy, którzy dzięki nim mogą nawiązać nowe kontakty z kontrahentami, czy zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi i innowacjami. – Jesteśmy na targach po to, żeby pozyskiwać nowe rynki zbytu. Szukamy nowych relacji i nowych firm, które potrzebują konstrukcji stalowych – mówi Przemysław Barłóg, przedstawiciel producenta stali.

Podczas targów Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa przedstawiła wnioski płynące z XV edycji Raportu o firmach drogowych. – Celem raportu jest wspomaganie instytucji i firm drogowych. Ewolucja branży jest dość gwałtowna. Wiele się zmieniło, jednak niepokojący jest brak stabilności. 2016 rok był w tym względzie jednym z najgorszych, ale firmy sobie z nim poradziły. Spektakularne upadki przedsiębiorstw drogowych z poprzednich lat nie powtórzą się - tłumaczy prof. Jacek Stefański z firmy współtworzącej raport.

Targi potrwają do 10 maja.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO