Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Budowa "Mieszkań Plus" w Kielcach ruszy w przyszłym roku

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Budowa "Mieszkań Plus" w Kielcach ruszy w przyszłym roku

Kielce / 13 grudnia 2016 / Tekst
fragment terenu przy ul. Lecha, na którym powstaną bloki fragment terenu przy ul. Lecha, na którym powstaną bloki

Rządowy program Mieszkanie Plus wchodzi do Kielc. W poniedziałek wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski podpisał w Warszawie w obecności wicepremiera Mateusza Morawieckiego list intencyjny. 

Jest to gwarancja, że Kielce będą w pierwszej grupie miast gdzie będzie realizowany program. Mieszkania w pierwszej kolejności powstaną przy ul. Lecha, gdzie urzędnicy wydzierżawili teren o powierzchni około 2,5 hektara. - Przeznaczenie tej nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego to budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, dlatego te grunty można uznać za dedykowane dla programu - mówi dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji w kieleckim ratuszu. Możliwe, że władze miasta udostępnią także teren przy ulicy Skrajnej. - Działka ma powierzchnie około siedmiu tysięcy metrów kwadratowych. Ma ona takie samo przeznaczenie jak działka przy ulicy Lecha.

Budowa mieszkań ma ruszyć w przyszłym roku. Przypomnijmy, że na początku października rząd podpisał wstępną umowę z trzydziestoma samorządami, gdzie również zostanie zrealizowany program Mieszkanie Plus.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay