Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Centrum Urazowe zgodnie z planem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Centrum Urazowe zgodnie z planem

10 października 2018 / Tekst

Budowa Centrum Urazowego dla osób dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, która rozpoczęła się na początku sierpnia, przebiega zgodnie z harmonogramem.

Centrum Urazowe powstające przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, będzie pierwszą tego typu jednostką w regionie. Na jego potrzeby dostosowane zostało ponad 110  metrów kwadratowych pomieszczeń w obrębie SOR, a także budowany jest jednokondygnacyjny pawilon o powierzchni 500 metrów kwadratowych.

Wykonawca zakończył już roboty ziemne związane z przyłączeniami wodno-kanalizacyjnymi oraz budowę fundamentów. Rozpoczyna się wznoszenie ścian jednokondygnacyjnego budynku. -Oceniając zaawansowanie w stosunku do czasu realizacji, widzimy, że jest zgodne z harmonogramem. Mniej więcej wykonano 30 % prac - powiedział Andrzej Domański dyrektor Wojewódzkiego Szpitala zespolonego. Jak dodał, jednocześnie w obrębie istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego są modernizowane pomieszczenia do których wstawiony zostanie tomograf komputerowy i aparat RTG.

Pierwsi pacjenci powinni być przyjęci w nowej jednostce wiosną przyszłego roku. Łączna wartość projektu wynosi ponad 12 milionów 690 tysięcy złotych. 8,5 miliona pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego dotował inwestycję kwotą w wysokości prawie 3,5 miliona złotych. W niewielkim stopniu budowę szpital dofinansował ze środków własnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna