Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Brytyjscy dyplomaci, przedstawiciele PGZ i Targów Kielce. Ważne spotkanie ws. MSPO

piątek, 17 lipca 2020 09:41 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Piotr Wójcik
Michał Łosiak

Trwają przygotowania do największej imprezy wystawienniczej w naszym mieście. W Targach Kielce spotkali się przedstawiciele instytucji zaangażowanych w organizację Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wśród nich byli reprezentaci Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ambasady Wielkiej Brytanii oraz prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

– To było pierwsze spotkanie po podjęciu decyzji przez premiera Mateusza Morawieckiego o udziale Polskiej Grupy Zbrojeniowej w MSPO. Robocze rozmowy odbywały się w sympatycznej atmosferze. Dowiedzieliśmy się, że Polska Grupa Zbrojeniowa nie planuje przywozić do Kielc eksponatów, była mowa jedynie o przyjeździe ekspertów, ale mam nadzieję, że uda się przekonać Polską Grupę Zbrojeniową, że warto jednak pokazać produkowany przez siebie sprzęt – mówi prezes Mochoń.

Spotkanie organizacyjne dotyczyło głównie prac nad wystawą, programu wydarzenia, ale także środków bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa. W Targach Kielce na MSPO pojawi się osiem wielofunkcyjnych kabin, w których znajdą się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej, automaty z maskami i rękawiczkami oraz  specjalne „strefy wejść” umożliwiające każdorazowo np. dezynfekcję rąk. Tradycyjnie organizator przygotował także bramki i urządzenia służące do wykrywania metalu. Swój udział w imprezie potwierdzili Brytyjczycy.

Aktualnie na liście wystawców MSPO 2020 znajduje się 130 firm z 16 krajów, w tym 15 ze Stanów Zjednoczonych, w tym Boeing, Raytheon, Vector Nav Technologies.  

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO