Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Bogdan Wenta podsumował 100 dni prezydentury

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Bogdan Wenta podsumował 100 dni prezydentury

Kielce / 04 marca 2019 / Tekst

Przebudowa ulicy Witosa i Zagnańskiej, problem z reformą oświaty i podwójnym rocznikiem, liczne spotkania oraz przygotowania do reorganizacji urzędu miasta - to według Bogdana Wenty najważniejsze zadania z jakimi musiał się zmierzyć w pierwszych stu dniach swojej prezydentury.

Prezydent Kielc zaczął swoją jubileuszową konferencję od tematu związanego z kontrolą poszczególnych instytucji miejskich oraz wydziałów urzędu miasta. Kontrole zostały przeprowadzone w Kieleckim Centrum Kultury, Kieleckim Teatrze Tańca, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. - Wstępne wnioski już spływają. Mamy pewne spostrzeżenia - mówił włodarz miasta.

Na spotkaniu z dziennikarzami Wenta miał także poinformować o reorganizacji Urzędu Miasta, jednak zmiany się opóźniają. Ma to związek ze złym stanem zdrowia Leszka Papaja, pełnomocnika prezydenta, który jest odpowiedzialny za nowy schemat ratusza. Wstępnie wiadomo, że zmniejszy się liczba wydziałów, która będzie wynosiła około 15. - Chcemy usprawnić komunikację między wydziałami. W długim planie reorganizacji zakładamy także przeniesienie wydziałów z ulic Szymanowskiego i Strycharskiej na ulicę Leśną do byłego budynku UJK - tłumaczy Wenta.

To oznacza, że władze miasta rezygnują z powstania biurowca, który miał służyć branży outsourcingowej. Wenta podkreślał także jak ważną inwestycją dla Kielc jest przebudowa ulicy Witosa i Zagnańskiej. Przypomnijmy, że w najbliższy piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta w tej sprawie, bowiem miasto prawdopodobnie będzie musiało zaciągnąć kredyt na ten remont. Do rozstrzygnięcia przetargu brakuje ok. 40 mln zł.

Prezydent Kielc mówił też o wyzwaniu jakie niesie ze sobą reforma szkolnictwa i nałożeniu się na siebie podwójnego rocznika. Za ten temat odpowiedzialny jest wiceprezydent Marcin Różycki. - Udało nam się wygospodarować większą liczbę miejsc w szkołach niż spodziewamy się uczniów. Jesteśmy przygotowani do podwójnego rocznika. Wprowadzanych jest wiele zmian na poziomie rekrutacji. Uczniowie mogą składać wnioski do dowolnej liczby szkół, co uznajemy za dużo sukces - mówił Różycki.

Bogdan Wenta podkreślał także, że w czasie stu dni odbył wiele spotkań z różnymi środowiskami. Mówił m.in. o dobrej współpracy z przedstawicielami organizacji samorządowych oraz przedsiębiorcami. - Tych spotkań jest bardzo dużo, mam wrażenie, że tego brakowało w przeszłości. Są to różnego rodzaju spotkania. Jestem prezydentem i moim obowiązkiem jest poświęcać czas tym ludziom. Część spotkań przeprowadzają moi pełnomocnicy, bo działamy w zespole - tłumaczył prezydent Kielc.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna