Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Bliżej przebudowy kolejnej wylotówki z Kielc

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Bliżej przebudowy kolejnej wylotówki z Kielc

Kielce / 17 lipca 2017 / Tekst

Kolejna droga wylotowa z Kielc zostanie przebudowana. Tym razem łatwiej będą mieli kierowcy podróżujący w stronę Częstochowy, bowiem drogowcy są coraz bliżej remontu ulicy Łopuszniańskiej. 

Obecnie Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonawcę inwestycji. – Otwarcie ofert nastąpi 25 lipca. Wtedy poznamy kwoty za jakie potencjalni wykonawcy chcą przeprowadzić przebudowę. To ostatnia prosta jeśli chodzi o przygotowanie inwestycji - mówił rzecznik MZD, Jarosław Skrzydło.

Ulica Łopuszniańska nie była remontowana od 40 lat. Nawierzchnia jest w fatalnym stanie, są tam koleiny i przełomy. Remont obejmie dwukilometrowy fragment od skrzyżowania z ulicą Aleksandrówka do granicy Kielc oraz poza miejski odcinek, którego remontem zajmie się Świętokrzyski Zarząd Dróg. – W ramach inwestycji chcemy uporządkować kwestie odprowadzenia wód opadowych. Powstanie nowy kanał deszczowy na całej długości, natomiast wody opadowe będą odprowadzane do oczyszczalni wód deszczowych, która również zostanie przebudowana od podstaw.  Oprócz tego zostanie zmodernizowana sama jezdnia wraz z wiaduktem i chodnikami. Będzie także droga dla rowerów. Dla pieszych, którzy do tej pory poruszali się poboczem zostanie wybudowana nowa kładka dla pieszych – dodaje Skrzydło.

Pierwsze prace budowlane mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Jej koniec planowany jest grudzień 2018 roku. Koszt inwestycji to ponad 30 milionów złotych. W 85% jest ona finansowana ze środków unijnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna