online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Będzie przetarg na dawną siedzibę BWA
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Będzie przetarg na dawną siedzibę BWA

Kielce / 27 grudnia 2016 / Tekst

Dwie oferty wpłynęły do kieleckiego ratusza w sprawie wydzierżawienia budynku po starym Biurze Wystaw Artystycznych mieszczącym się przy ul. Leśnej. Obie zakładają stworzenie mini browaru z miejscem na wystawy artystyczne.

Pierwsza wpłynęła od firmy Hit10.eu, natomiast druga od spółki Michała Kułagi, który prowadzi m.in. restaurację Plejada na kieleckim Rynku. Władze miasta chcą ogłosić przetarg w tej sprawie na przełomie marca i kwietnia, ale najpierw zgodę na dzierżawę muszą wyrazić radni. Nad uchwałą będą debatować na styczniowej radzie miasta. – Zaproponujemy radnym wydzierżawienie budynku na długi okres, około 20-25 lat. Na dzień dzisiejszy są dwie oferty, które są do siebie bardzo zbliżone. W związku z tym chcemy ogłosić przetarg – tłumaczy Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji.

W 2013 roku Biuro Wystaw Artystycznych przeniosło się do swojej nowej siedziby przy ul. Kapitulnej. Od tej pory stary obiekt stoi pusty. W 2011 roku radni zgodzili się na wydzierżawienie budynku Leszkowi Kumańskiemu, który chciał tam stworzyć restaurację i miejsce, gdzie będzie można organizować wydarzenia kulturalne. Jednak producent programów telewizyjnych zrezygnował z tego pomysłu. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna