Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Będzie koncert z TVP. Muzyka dance i disco polo

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Będzie koncert z TVP. Muzyka dance i disco polo

Kielce / 31 lipca 2018 / Tekst

7 i 8 września odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach współpracy Kielc i Telewizji Publicznej - Festiwal Muzyki Tanecznej. Dwudniowe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie TVP.

W pierwszym dniu Festiwalu wystąpią przede wszystkim polskie gwiazdy muzyki disco polo - Akcent, Bayer Full, Boys, Weekend i Sławomir. Natomiast drugi dzień będzie należał do zagranicznych artystów muzyki dance. Do Kielc przyjadą m.in. Kate Ryan, Oceana, Shaun Baker czy In-Grid.

Współpraca między Telewizją Polską a władzami miasta jest kontynuacją zeszłorocznej imprezy, która odbyła się w związku z problemami organizacyjny z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu. - Nie zamierzamy być konkurencją dla Opola. To będzie zupełnie inna formuła - mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Wbrew zapowiedziom prezesa Jacka Kurskiego sprzed roku, w Amfiteatrze na Kadzielni nie zaprezentują się artyści muzyki alternatywnej. - Nie mieliśmy wpływu na rodzaj muzyki, bo tym zajmuje się TVP. Nam zależy na tym, żeby Festiwal był pokazywany w telewizji, ponieważ to jest promocja Kielc. Trzeba też wziąć pod uwagę, że to muzyka dance i disco polo jest najbardziej popularna w naszym kraju - dodaje Lubawski.

Umowa z Telewizją Polską została podpisana na 3 lata z opcją przedłużenia na kolejne 4 lata. - TVP jest odpowiedzialna za program artystyczny, a my za organizację wydarzenia - informuje Artur Sobolewski, dyrektor wydziału kultury, sportu i promocji w magistracie.

Bilety na koncerty można kupować od dzisiaj na portalu ebilet.pl oraz w Polskim Biurze Turystycznym przy ul. Sienkiewicza 26 w Kielcach. Są w cenach 25, 35, 45 i 60 zł.

ZOSTAW KOMENTARZ