Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Będzie bezpieczniej na Krakowskiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Będzie bezpieczniej na Krakowskiej

Kielce / 12 czerwca 2018 / Tekst

Miejski Zarząd Dróg chce zamontować dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych na ulicy Krakowskiej. To od lat jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Kielcach.

Drogowcy planują doświetlić 6 przejść dla pieszych. Latarnie zostaną zamontowane na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do granic miasta. - Ustawimy dodatkowe słupy wraz z oprawami ledowymi o innej barwie światła niż pozostałe latarnie. To powinno uwypuklać te miejsca z punktu widzenia kierującego i powinno poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy. Tego typu latarnie zamontowano wcześniej na ulicy Grunwaldzkiej i Ogrodowej - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Ulica Krakowska od lat znajduje się w czołówce najniebezpieczniejszych dróg w Kielcach. W zeszłym roku doszło tam do 135 kolizji i 13 wypadków, w których 21 osób zostało rannych.

Obecnie MZD jest na etapie postępowania przetargowego. To druga próba znalezienia wykonawcy, bowiem za pierwszym razem nikt nie zgłosił się do przetargu. Montaż latarni ma się zakończyć do 30 listopada tego roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna