Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Będą programować przez 40 godzin

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Będą programować przez 40 godzin

Kielce / 17 maja 2018 / Tekst

Hackathon, czyli maraton programistyczny odbędzie się w Kielcach w połowie czerwca. Uczestnicy, będą pracować non stop przez okres ok. 40 godzin.

Na Hackathonie tyrzyosobowe zespoły przy wsparciu doświadczonych mentorów, starają się znaleźć twórcze rozwiązanie różnorodnych problemów  miejskich wykorzystując technologie  udostępnione przez miasto dane. Tematy przewodnie kieleckiego hackathonu to m.in. przestrzeń miejska, komunikacja czy bezpieczeństwo.

Najlepsze aplikacje i pomysły będą nagradzane przez jury - planowane są cenne nagrody w postaci smartfonów czy tabletów. Uczestnikami hackathonu będą mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci i start-upy. Nie ma jednak żadnych ograniczeń wiekowych.

- Podobna impreza odbyła się w Wałbrzychu, gdzie powstała aplikacja do adopcji psów. Ma ona ułatwić poszukiwanie osoby, która mogłaby w okres letni zaopiekować się zwierzęciem, podczas pobytu ich właścicieli na wakacjach. W wałbrzyskim hackathonie wzięło udział 140 osób. Z kolei w Płocku zwycięzcy stworzyli aplikacje, która służy do organizacji wspólnej gry w piłkę - mówi Tomasz Turczynowicz z firmy Smart Factor, który koordynuje organizację wydarzenia.

Hackathon odbędzie się w Targach Kielce w dniach 15 i 16 czerwca. Zgłoszenia do konkurus przyjmowane są do 10 czerwca. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.hackathon.kielce.eu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna