Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Będą podjęte kroki ws. Trzuskawicy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Będą podjęte kroki ws. Trzuskawicy

Kielce / 04 grudnia 2018 / Tekst
fot. mieszkańcy fot. mieszkańcy

Władze miasta obiecują spotkanie w sprawie zanieczyszczeń w okolicy zakładu Trzuskawica. Na zarzuty mieszkańców odpowiada też prezes firmy.

Przypomnijmy, że w niedzielę na ulicy Chorzowskiej mieszkańcy protestowali przeciwko ciągłemu zanieczyszczeniu powietrza. Do mediów trafiły zdjęcia, na których widać warstwę grubego, białego pyłu pokrywającą samochody czy domy. W spotkaniu wzięli udział władze Kielc oraz gminy Sitkówka-Nowiny. Obie strony już zapowiedziały podjęcie kolejnych kroków. - Pracujemy z panem wójtem Nowaczkiewiczem nad tym problemem. Mam nadzieję, że w tym tygodniu dojdzie do spotkania zainteresowanych stron. Jesteśmy w trakcie dogrywania miejsca i składu takiego spotkania. Ten temat nie jest odsuwany tylko postaramy się pomóc tym mieszkańcom, którzy zgłaszali problem - tłumaczy Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Natomiast prezes zarządu Trzuskawica S.A również nie bagatelizuje sprawy. W przesłanym oświadczeniu zapewnia, że jak najszybciej dojdzie do spotkania pomiędzy władzami firmy, a prezydentem Kielc i wójtem gminy Sitkówka-Nowiny. Tłumaczy również, że duże mrozy mogą powodować brak możliwości stosowania tradycyjnych metod przeciwdziałania zapyleniom. Prezes zapowiada, że zostaną przygotowane sposoby postępowania w przypadku minusowych temperatur. Trzuskawica poczyniła tez dalsze nakłady na zmniejszenie zapylenia. Chodzi o m.in.  budowę nowej drogi wewnętrznej, myjni podwozi samochodowych czy nowoczesnych systemów odpylania. Koszt tych inwestycji to 6 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna