Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Będą doktoryzować prawników

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Będą doktoryzować prawników

Kielce / 21 marca 2019 / Tekst

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach uzyskał prawo do doktoryzowania w dziedzinie prawa. Pierwsze przewody doktorskie zostaną uruchomione już w kwietniu.

Jak ocenia dr hab. Jerzy Jaskiernia, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania na UJK, uzyskanie prawa do doktoryzowania w dziedzinie prawa jest dla uniwersytetu przełomowym momentem i sytuuje go w czołówce polskich uczelni. – Pozyskiwanie kadr doktorów habilitowanych i profesorów w zakresie prawa było dla Kielc szczególnie trudne, bo nie ma tu naturalnego źródła kształcenia kadr na tak wysokim poziomie. W Warszawie czy Krakowie nie stanowi to problemu. W Kielcach zaczynaliśmy bardzo skromnie – zaznacza dziekan. Dziś na wydziale pracuje 12 profesorów i doktorów habilitowanych w zakresie nauk prawnych i 21 doktorów. Ułatwi to utworzenie w przyszłości szkoły doktorskiej, a także w naturalny sposób utoruje uczelni drogę do prawa habilitacji w dziedzinie prawa.

Zdaniem rektora uniwersytetu, profesora Jacka Semaniaka, uzyskanie prawa do doktoryzowania świadczy o prestiżu uczelni.  – Jest to związane nie tylko z wysoką jakością kształcenia, którą oferujemy naszym studentom, ale jest to też wyraz uznania i potwierdzenia jakości naukowej tego środowiska – mówi rektor.

Pierwsze przewody doktorskie rozpoczną się na UJK w kwietniu. Za kilka miesięcy może udać się już przeprowadzić pierwsze obrony.

ZOSTAW KOMENTARZ