Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Będą doktoryzować prawników

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Będą doktoryzować prawników

Kielce / 21 marca 2019 / Tekst

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach uzyskał prawo do doktoryzowania w dziedzinie prawa. Pierwsze przewody doktorskie zostaną uruchomione już w kwietniu.

Jak ocenia dr hab. Jerzy Jaskiernia, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania na UJK, uzyskanie prawa do doktoryzowania w dziedzinie prawa jest dla uniwersytetu przełomowym momentem i sytuuje go w czołówce polskich uczelni. – Pozyskiwanie kadr doktorów habilitowanych i profesorów w zakresie prawa było dla Kielc szczególnie trudne, bo nie ma tu naturalnego źródła kształcenia kadr na tak wysokim poziomie. W Warszawie czy Krakowie nie stanowi to problemu. W Kielcach zaczynaliśmy bardzo skromnie – zaznacza dziekan. Dziś na wydziale pracuje 12 profesorów i doktorów habilitowanych w zakresie nauk prawnych i 21 doktorów. Ułatwi to utworzenie w przyszłości szkoły doktorskiej, a także w naturalny sposób utoruje uczelni drogę do prawa habilitacji w dziedzinie prawa.

Zdaniem rektora uniwersytetu, profesora Jacka Semaniaka, uzyskanie prawa do doktoryzowania świadczy o prestiżu uczelni.  – Jest to związane nie tylko z wysoką jakością kształcenia, którą oferujemy naszym studentom, ale jest to też wyraz uznania i potwierdzenia jakości naukowej tego środowiska – mówi rektor.

Pierwsze przewody doktorskie rozpoczną się na UJK w kwietniu. Za kilka miesięcy może udać się już przeprowadzić pierwsze obrony.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna