Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Beata Szydło otworzyła Targi AGROTECH

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Beata Szydło otworzyła Targi AGROTECH

Kielce / 15 marca 2019 / Tekst

Wicepremier Beata Szydło wzięła udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Targach Kielce. W wydarzeniu uczestniczył również Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

–  Jubileuszowe Targi AGROTECH to dobra okazja do tego, żeby po raz kolejny powiedzieć i jasno postawić sprawę, iż rolnictwo jest priorytetem dla polskiego rządu. Wszystkie projekty realizowane od 2015 roku mają jeden cel: doprowadzić do tego, żeby wieś i rolnicy mieli szanse do rozwoju. Mówiąc o tym temacie koncentrujemy się tylko na pewnym wycinku problemów, które dotykają środowisko rolnicze. W naszym przekonaniu trzeba patrzeć na ten temat kompleksowo i dotykać różnych sfer. Począwszy od projektów społecznych, poprzez poprawę możliwości codziennego, normalnego funkcjonowania życia ludzi na wsi. Wszystkie nasze programy m.in. kierowane są i przeznaczone są dla nich – mówiła wicepremier Szydło.

Z kolei minister Jan Krzysztof Ardanowski zauważył jak ważne dla współczesnego rolnictwa są innowacje. – To wszystko co kiedyś było trochę jak bajka: satelity, drony, cyfryzacja, innowacyjność, wszystkie elementy rolnictwa precyzyjnego, nowe rozwiązania w zakresie wykorzystania informatyki na naszych oczach są udziałem również rolników. Taka będzie przyszłość i tego się musimy nauczyć. Cały świat o tym mówi i w tym kierunku pójdzie – zauważył. W otwarciu udział wzięli również m.in. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, Mirosław Gębski, starosta kielecki, senator Krzysztof Słoń, czy wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Targi AGROTECH w tym roku obchodzą swoje 25-lecie.               

ZOSTAW KOMENTARZ