Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Autobusy z wizerunkiem św. Jana Pawła II wyjadą na ulice Kielc

piątek, 15 maja 2020 14:43 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II kieleckie autobusy komunikacji miejskiej z wizerunkiem Ojca Świętego wyjadą na ulice miasta. – Chcemy włączyć się w obchody tego ogólnonarodowego święta – mówi Elżbieta Średniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Od jutra w dolnym, prawym rogu szyby każdego pojazdu wyjeżdżającego na trasę kielczanie zobaczą wizerunek papieża Polaka. – Jako załoga MPK byliśmy na beatyfikacji i kanonizacji Ojca Świętego. W tym roku mieliśmy być w Rzymie. Niestety, nie udało się, dlatego chcieliśmy w taki sposób włączyć się w to ogólnonarodowe święto – tłumaczy prezes Śreniawska. Akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji potrwa do poniedziałku.

Ponadto, w dzień urodzin św. Jana Pawła II o godzinie 19, w parafii św. Wincentego Pallottiego na Podkarczówce, z inicjatywy MPK, biskup Marian Florczyk odprawi uroczystą Mszę Świętą. – Taka postać, jaką był Ojciec Święty jest niepowtarzalna i na takie osoby naród czeka całe wieki. Pomimo tego, że nie ma go wśród nas, to jednak wciąż żywe jest jego nauczanie – dodaje Elżbieta Śreniawska.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO