Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Artur Sobolewski żegna się z Urzędem Miasta

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Artur Sobolewski żegna się z Urzędem Miasta

Kielce / 12 sierpnia 2019 / Tekst

Artur Sobolewski p.o. zastępcy dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu w kieleckim Ratuszu złożył wypowiedzenie z pracy.

Przed reorganizacją urzędu Sobolewski pełnił funkcję dyrektora wydziału odpowiadającego za promocję miasta, którego przez wiele lat nie było w magistracie. Został on powołany na stanowisko przez byłego prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego.

Dyrektorem ds. promocji był od 2017 roku i przez ten czas zbierał bardzo pochlebne opinie. Sobolewski odpowiadał między innymi za przygotowania Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21, Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 czy festiwali muzycznych. W czasie jego pracy Urząd Miasta stworzył projekt "Kielce raj dla dzieci", który prezentuje atrakcje dla najmłodszych oraz bazę hotelową. W ramach projektu odbył się spektakl  „Alicja w krainie czarów” po raz pierwszy wystawiony w Amfiteatrze na Kadzielni.  W ostatnim czasie Artur Sobolewski wraz ze swoim zespołem rozpoczął prace nad stworzeniem własnej marki dla Kielc.

Sobolewski odchodzi ze względów prywatnych i nie chce komentować swojej decyzji. - Bardzo dobrze nam się współpracowało, natomiast rzeczywiście w ostatnim czasie odbyliśmy rozmowę, na której pan dyrektor oznajmił, że rezygnuje i ma inne plany na swoje życie - informuje Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

Czy decyzja nie była podyktowana degradacją w strukturach Urzędu Miasta i brakiem dobrej oferty po reorganizacji ratusza? - Pan dyrektor miał umowę do października, a w ostatnich miesiącach mieliśmy na głowie organizację różnych koncertów, za które był odpowiedzialny. Nie było potrzeby, żeby rozmawiać o tym w tym czasie. Każdy ma prawo do takich decyzji - tłumaczy wiceprezydent Kielc.

Przypomnijmy, że Artur Sobolewski był też członkiem rady nadzorczej Targów Kielce oraz Korony Kielce. Z obu funkcji został odwołany po wyborach samorządowych.

ZOSTAW KOMENTARZ