Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Andrzej Grabowski w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Andrzej Grabowski w Kielcach

Kielce / 14 marca 2019 / Tekst

Andrzej Grabowski, wybitny aktor filmowy i teatralny przebywa z wizytą w Kielcach. Artysta odwiedził Zespół Państwowych Szkół Plastycznych, a wieczorem spotka się z mieszkańcami naszego miasta w Domu Kultury „Zameczek”.

Podczas wizyty w kieleckim „Plastyku” aktor zwiedził Galerię Prac Uczniowskich oraz odbił dłoń na szkolnej „Ścianie Sław”. W planie znalazł się także uczniowski konkurs dotyczący pracy artystycznej Andrzeja Grabowskiego, jak również spotkanie z uczniami, pedagogami i pracownikami szkoły. – Próbować warto wszystkiego, a co z tego wyjdzie nigdy nie wiadomo. Nigdy nie marzyłem o żadnej karierze aktora. Zostałem aktorem tylko dlatego, że dostałem się do szkoły teatralnej dzięki mojemu bratu studiującemu aktorstwo, którego swojego czasu odwiedziłem i bardzo spodobało mi się to środowisko. Warto wiec próbować, szczególnie kiedy ma się jakąś pasję, chociaż czasami pasja i chęć bycia fantastycznym potrafi złamać człowiekowi karierę. Trzeba być przede wszystkim sobą – mówił Andrzej Grabowski.

Wieczorem, o godzinie 18 aktor spotka się z mieszkańcami Kielc w Domu Kultury „Zameczek” w ramach Tygodnia Kultury Języka. – Bardzo często bywałem w Kielcach. W latach 70. przez 3,5 sezonu byłem w Teatrze Tarnowskim zarządzanym przez kielczanina Ryszarda Smożewskiego, który miał dobre kontakty z teatrem w Kielcach, czego efektem były liczne wymiany – wspominał artysta.

ZOSTAW KOMENTARZ