Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Andrzej Grabowski w KCK

Doskonały aktor filmowy oraz teatralny (kto nie pamięta Gebelsa z „Pitbulla" czy jednego z aktorów z „Tercetu" Bogusława Schaeffera?), sprawiedliwy juror telewizyjnego show i najbardziej znana postać z polskich sitcomów Ferdek Kiepski. Andrzej Grabowski będzie gościem kolejnego Salonu Bezsenności.

Aktor opowie o swoim życiu zawodowym, w którym więcej nauczyły go porażki niż sukcesy. Powtarzanie roku w krakowskiej szkole teatralnej sprawiło, że wreszcie przyłożył się do nauki.  Po przegranej w walce o rolę teatralną w Jerzym Kryszakiem, trafił do teatru w Tarnowie, gdzie zagrał wiele dobrych ról. Rozstanie ze Starym Teatrem umożliwiło mu zagranie kultowej już roli Ferdynanda Kiepskiego. Aby zerwać z wizerunkiem domorosłego filozofa i wielbiciela piwa, zawalczył o rolę policjanta w filmie Patryka Vegi.

Grabowski ma wielki talent komediowy, na swoim koncie kilkadziesiąt zapadających w pamięć ról teatralnych i filmowych. Występował na deskach Teatru Stu, Starego Teatru i teatru w Tarnowie.  W filmach najpierw dostawał role drugoplanowe, ale po serialu "Boża podszewka", a później dzięki kreacji Ferdynanda Kiepskiego w sitcomie "Świat według Kiepskich" zyskał ogromną popularność. Grabowski występuje także na scenach kabaretowych. Ma również talent muzyczny, a na swoim koncie aż trzy płyty.  Dlatego podczas Salonu Bezsenność zaśpiewa pieśni Sergiusza Jesienina.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO