Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ambasada Wielkiej Brytanii: Będziemy na MSPO

czwartek, 16 lipca 2020 10:29 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Potwierdziliśmy naszą obecność na wystawie i gotowość dalszego pełnienia roli państwa wiodącego – mówi o udziale Brytyjczyków w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego Małgorzata Śmierzycka z ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce. Przypomnijmy, że w tym roku są oni współorganizatorami imprezy.

Organizacja targów zbrojeniowych stała pod znakiem zapytania w związku z pandemią koronawirusa i rozważaniem rezygnacji z udziału w imprezie jednego z głównych wystawców – Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

– Wraz z COVID-19 pojawiło się wiele problemów w skali globalnej związanych z kwestiami podróżowania, zdrowia i bezpieczeństwa. Te utrudnienia będą nam towarzyszyć aż do samej wystawy. Zdrowie i bezpieczeństwo ludzi to nasze priorytety podczas procesu planowania wydarzenia. Nasi pracownicy nieustannie monitorują sytuację i są w stałym kontakcie z organizatorami – tłumaczy Małgorzata Śmierzycka z ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce. Brytyjczycy w tym roku mają być państwem wiodącym Salonu.

Nie dziwi więc fakt, że ambasada Wielkiej Brytanii aktywnie działa przy organizacji targów w Kielcach. – Regularnie spotykamy się z organizatorami i ustalamy szczegóły wydarzenia, w tym kwestie zdrowia i bezpieczeństwa naszych zespołów oraz gości z Wielkiej Brytanii. Potwierdziliśmy naszą obecność na wystawie i gotowość dalszego pełnienia roli państwa wiodącego, jednak biorąc pod uwagę ograniczenia i restrykcje związane z epidemią koronawirusa, sama obecność będzie zmniejszona. Ambasada zapewnia doradztwo i wsparcie dla brytyjskiego rządu w zakresie planowania obecności Wielkiej Brytanii na targach – dodaje nasza rozmówczyni.

Brytyjskie firmy od lat były reprezentowane na imprezie. –  Część z nich zgodziła się uczestniczyć w wydarzeniu, część odwołała swój udział. Sytuacja cały czas się zmienia, więc na razie nie jesteśmy w stanie potwierdzić liczby wystawców – będzie to możliwe bliżej daty targów – wyjaśnia Małgorzata Śmierzycka.

Salon odbywać się będzie od 8 do 10 września.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO