online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»[Aktl.] Siarczysty mróz! -26,3 st. C w Sukowie
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

[Aktl.] Siarczysty mróz! -26,3 st. C w Sukowie

08 stycznia 2017 / Tekst
Źródło: aplikacja iPhone Źródło: aplikacja iPhone

W niedzielę, w nocy słupki rtęci w Kielcach i regionie pokazały -24 st. C. Takie warunki pogodowe mogą być śmiertelnie niebezpieczne, w szczególności dla bezdomnych. Na szczęście w najbliższych dniach mróz odpuści. Z kolei w stacji meteorologicznej w podkieleckim Sukowie, aparatura badawcza zanotowała 26,3 st. . pod kreską.

 

Przypominamy, gdy widzimy osoby śpiące na mrozie, powinniśmy natychmiast zadzwonić pod numery alarmowe 112, 997 lub 985.

 

W niedzielę w nocy w Kielcach były -24 st. C. Na naszym profilu facebookowym czytelnicy alarmowali o podobnych temperaturach m.in. w Bielinach, Mniowie, Busku-Zdrój, Morawicy, Stąporkowie, Włoszczowie i Chęcinach. Otrzymaliśmy także sygnały od naszych słuchaczy o zanotowanych temperaturach rzędu -26 a nawet -27 st. C. Potwierdzeniem może być minimalna temperatura zanotowana przez stację IMiGW w Sukowie koło Kielc: -26,3 st. C.

 

W niedzielę w regionie świętokrzyskim będzie słonecznie, ale słupki rtęci pokażą w ciągu dnia max. -11st. C. W nocy temperatura spadnie do -15. W poniedziałek czeka nas kolejny pogodny dzień, nie będzie już co prawda tyle słońca, jak w niedzielę, ale nadal możemy liczyć na przebłyski słoneczne. Temperatury będą się wahać od -9 w dzień do -17 stopni w nocy. Kolejne dni będą podobne. Mróz odpuści w czwartek, gdy pojawią się opady śniegu, a termometry będą wskazywać ok. 0 st.

 

Do 10 stycznia obowiązuje aktualne ostrzeżenie przed silnymi mrozami wydane przez synoptyków w ramach systemu RSO Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dla województwa świętokrzyskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay