Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Akcja #lepiejdalej Instytutu Dizajnu. Może z niej skorzystać każdy właściciel sklepu

piątek, 27 marca 2020 10:55 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Instytut Dizajnu stworzył naklejki podłogowe, które można umieścić w sklepach spożywczych oraz innych lokalach świadczących usługi w czasie pandemii.  Takie oznaczenia mają pokazać klientom odpowiednią odległość, jaką należy zachować w czasie robienia zakupów.

Akcja #lepiejdalej zainspirowana była rozwiązaniami, które zastosowano już zagranicą. Były to różne formy oznaczeń w postaci taśm lub naklejek podłogowych, które w sposób naturalny sugerowały separacje między klientami w sklepach czy instytucjach.

– Choć Instytut Dizajnu jest obecnie zamknięty, to staramy się nie marnować czasu. Pomysłodawczynią akcji była u nas Paula Dulnik, a akcja polega na używaniu  w sklepach naklejek, które pozwalają na utrzymanie odpowiedniej odległości między klientami – informuje Dominika Janicka koordyantor projektu.

– Zachęcamy właścicieli sklepów, lokali gastronomicznych prowadzących sprzedaż na wynos oraz przedstawicieli instytucji do wydruku i przyklejania naklejek #lepiejdalej. Projekt naklejki  można pobrać z naszej strony id.kielce.pl – dodaje Dominika Janicka.

Naklejki umieszono już w kilku sklepach spożywczych, oraz m.in. w Centum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO