Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Akcja "Bezpieczny Weekend" na świętokrzyskich drogach. Pijani kierowcy plagą szos

piątek, 16 sierpnia 2019 11:08 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Trwa rozpoczęta w środę rano akcja „Bezpieczny weekend”, podczas której policjanci kontrolują nie tylko prędkość jazdy, ale i trzeźwość kierowców. Tylko wczoraj funkcjonariusze złapali dwóch prowadzących „na podwójnym gazie”.

- Nasze działania będą prowadzone do północy w niedzielę. Akcja odbywa się nie tylko w naszym województwie, ale i w całym kraju – informuje asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego policji. – Chodzi przede wszystkim o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Będziemy sprawdzać prędkość, policjanci poruszają się także nieoznakowanymi samochodami. Oczywiście każdego kierującego poddamy kontroli alkomatem – pijane osoby za kółkiem to wciąż plaga naszych dróg. Zdarza się, że zatrzymujemy kilkanaście takich osób dziennie. Zwiększamy liczbę funkcjonariuszy i wykorzystujemy wszystkie dostępne środki. W związku z tym, że pogoda dopisuje, ruch na ulicach jest duży – stwierdza asp. Majchrzak. Jak dodaje, kierującym pilnie przygląda się ponad pięć tysięcy policjantów.

Kieleccy policjanci do użytku mają wideorejestratory i nieoznakowane samochody, z których na co dzień korzystają funkcjonariusze z grupy SPEED. Intensywna praca stróżów prawa potrwa w całej Polsce do końca długiego weekendu. Głównymi miejscami wzmożonej czujności funkcjonariuszy będą drogi wjazdowe do większych miast. Dodatkowo, policjanci prowadzą działania dotyczące upłynniania ruchu drogowego.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO