Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Adamczyk z poparciem PSL i wykluczony z SLD

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Adamczyk z poparciem PSL i wykluczony z SLD

Kielce / 09 sierpnia 2018 / Tekst
fot.www.facebook.com/adamczykkielce fot.www.facebook.com/adamczykkielce

Kielecki radny, doradca marszałka Adama Jarubasa oraz prezes Stowarzyszenia Czas na Kielce - Krzysztof Adamczyk oficjalnie otrzymał poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego w walce o fotel prezydenta Kielc.

Będzie to drugi start Adamczyka w wyborach na włodarza miasta. Cztery lata temu zdobył niecałe 21% zajmując drugą pozycję za Wojciechem Lubawskim. - W tym roku liczę na 25% w pierwszej turze, a potem chce walczyć o zwycięstwo - zapowiada Adamczyk.

Prezes PSL w Kielcach, Dawid Kędziora zaznaczył, że Krzysztof Adamczyk to kandydat bezpartyjny i niezależny. - Współpracując ze sobą w Radzie Miasta nie mieliśmy sytuacji, w których się na nim zawiedliśmy. Doceniamy jego pracę i to co zrobił dla swojego stowarzyszenia - mówi Kędziora.

Jak podkreślił marszałek Adam Jarubas współpraca zakłada również stworzenie wspólnych list PSL i stowarzyszenia "Czas Na Kielce" do kieleckiej Rady Miasta. - Samorząd to przestrzeń, która nie powinna być upolityczniona - tłumaczy.

Po ogłoszeniu poparcia PSL, Krzysztof Adamczyk został wykluczony z klubu radnych SLD, do którego należał. "Podjęliśmy decyzję o usunięciu Krzysztofa Adamczyka z Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy, że dostał się on do Rady Miasta Kielce z listy SLD, po czym zrezygnował z członkostwa w partii choć pozostawał członkiem Klubu Radnych.

Postanowiliśmy wykluczyć Kol. Krzysztofa z Klubu Radnych po tym, kiedy oficjalną stała się informacja, że będzie tworzył listy wyborcze wspólnie z PSL i będzie kandydatem PSL na urząd Prezydenta Kielc. Liczyliśmy, że podejmując taką decyzje zachowa się przyzwoicie i odejdzie z własnej inicjatywy. Niestety tej przyzwoitości zabrakło" - czytamy w oświadczeniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna