Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

„Rolki łączą ludzi”

wtorek, 04 sierpnia 2020 12:16 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: FB Wyrolkowani Kielce
Weronika Kępa

Jeszcze do niedawna nieznajomi, teraz tworzą blisko trzystuosobową grupę ludzi, którzy zwyczajnie kochają jazdę na rolkach. Spotykają się codziennie, spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Starsi uczą młodszych, ale bywa, że role się odwracają, bo przecież na sport nigdy nie jest za późno. Dzieci, młodzież i dorośli - wszyscy rolkują ile sił w nogach.

Wyrolkowani to jedyna w Kielcach niekomercyjna grupa zrzeszająca pasjonatów jazdy na rolkach. - Można powiedzieć, że inicjatywa narodziła się sama. Zaczęliśmy jeździć w gronie znajomych, które z tygodnia na tydzień stawało się coraz większe - mówi Paweł Kominek, założyciel grupy. - Zanim się obejrzałem jeździły z nami dzieci, młodzież oraz dorośli. Stwierdziliśmy więc, że zakładamy stronę i zaczynamy działać szerzej. Teraz inicjatywa prężnie się rozwija - dodaje.

Grupa zrzesza blisko trzysta osób. Tych uprawiających sport bardzo aktywnie jest około sześćdziesięciu. - Robimy różne trasy, od łatwych po zaawansowane. Najczęściej startujemy z parku miejskiego. Jeździmy na przykład na Cedzynę, do Morawicy, czy Bilczy, ale również po Kielcach - na Ślichowice, Białogon. Mamy tutaj przecież masę pięknych ścieżek, które bez problemu można pokonać na rolkach - tłumaczy Paweł.

Wyrolkowani, w mniejszym lub większym gronie, spotykają się codziennie. - Pierwsze, co robimy po powrocie z pracy, to ustalenie gdzie i o której się widzimy. Komunikujemy się przez Facebooka. To tam zamieszczamy posty informujące o godzinie i miejscu