Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Finał Świętokrzyskich Dni Muzyki

piątek, 11 kwietnia 2014 14:02 / Autor: Małgorzata Cioroch
Małgorzata Cioroch

Dobiegają końca Świętokrzyskie Dni Muzyki. Dziś na zakończenie melomanii usłyszą utwory wybitnych polskich kompozytorów.

Głównym bohaterem tegorocznego festiwalu był Andrzej Panufnik, twórca nie tylko w Kielcach, lecz w całym kraju wciąż nieomal nieznany, a na świecie bardzo ceniony i grywany nie tylko przy takich okazjach, jak tegoroczna setna rocznica urodzin.
Losy kompozytora, które odkrywał  jego syn, poznaliśmy podczas projekcji filmu „Tata zza żelaznej kurtyny”, zaś jego muzykę słyszeliśmy podczas Inauguracji ŚDM.

Muzyka Paniufnika zabrzmi także dziś, podczas finału. Obok utworu artysty melomani będą mogli także usłyszeć muzykę Leszka Lorenta , jednego z najlepszych w Polsce multiperkusistów oraz Tomasza Opałki, który zaprezentuje utwór „Vitality” na multiperkusję i orkiestrę symfoniczną. Początek koncertu o godzinie 19.

W tym roku Świętokrzyskie Dni Muzyki były bardzo różnorodnie. W sumie odbyły się  trzy koncerty symfoniczne, cztery kameralne, po dwie instalacje dźwiękowe, projekcje filmowe i wystawy, a także kurs mistrzowski i promocja książki.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ