Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Nowe zasady sprzedaży alkoholu w Kielcach

czwartek, 23 lipca 2020 14:05 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kieleccy radni przyjęli nowe zasady sprzedaży alkoholu w mieście. Zmieni się odległość miejsc, w których możemy go kupić, od miejsc chronionych, takich jak np. kościoły, czy żłobki. Zwiększą się także uprawnienia lokali gastronomicznych.

Zwrot podatków

Dotychczas wspomniana odległość była mierzona jako promień między wejściami do obiektów. – Zwiększamy odległość do pięćdziesięciu metrów najkrótszą drogą dojścia pomiędzy obiektem chronionym i miejscem sprzedaży alkoholu – tłumaczy Anita Lagierska z Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Kielce. W przypadku, gdy przedsiębiorcy nie będą w stanie spełnić danych wymogów, a już otrzymali koncesję, wówczas zostanie ona podtrzymana.

W uchwale zawarto także zmiany dotyczące sprzedaży alkoholu nocą. Dotychczas mogła ona być prowadzona całą dobę w centrum miasta. Poza tą strefą, w godzinach od 6 do 22, alkoholu nie mogliśmy kupić w sklepach i lokalach gastronomicznych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Teraz, z tego zakazu zostaną wyłączone lokale gastronomiczne.

Usunięto także martwe zapisy dotyczące obiektów sportowych, na terenie których obowiązuje zakaz sprzedaży napojów alkoholowych na trzy godziny przed i po zakończeniu imprezy masowej. Zasady te reguluje ustawa o imprezach masowych.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO