Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

MIASTO

Teatr "Kubuś" ma nowego dyrektora

środa, 15 lipca 2020 12:24 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Piotr Bogusław Jędrzejczak został nowym dyrektorem Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Na stanowisko powołał go prezydent Bogdan Wenta.

Komisja rekrutacyjna przesłuchała czterech kandydatów. Zdecydowaną większość głosów zdobył Piotr Bogusław Jędrzejczak.

– Komisja rekrutacyjna, która została powołana na cele tego konkursu po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych z czterema kandydatami zdecydowaną większością głosów, bo siedem do jednego wskazała, że nowym dyrektorem Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach powinien zostać Piotr Bogusław Jędrzejczak – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc. – Warto podkreślić, że w komisji zasiadali nie tylko przedstawiciele Urzędu Miasta, ale także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zakładowej Organizacji Związkowej oraz stowarzyszeń twórczych. Rekomendacja została przyjęta przez prezydenta Kielc, który zatwierdził powołanie pana Jędrzejczaka na stanowisko dyrektora – dodaje.

Piotr Bogusław Jędrzejczak obejmie nową funkcję 1 września i będzie ją pełnił przez trzy lata. Zastąpi na stanowisku Roberta Drobniucha, który od 1 września będzie dyrektorem Teatru Lalek "Guliwer" w Warszawie.

Piotr Bogusław Jędrzejczak to reżyser teatralny, a także kulturoznawca-teatrolog i psycholog. Ukończył studia na wydziale Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a wcześniej kulturoznawstwo-teatrologię i psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Współpracował też z kieleckimi scenami.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO