Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kontrole autokarów trwają. Do tej pory żadnych uchybień

czwartek, 09 lipca 2020 11:46 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Od 26 czerwca w punkcie kontroli autokarów przy ul. Ściegiennego można sprawdzać pojazdy rozwożące dzieci na letni wypoczynek. Do dzisiaj (9 lipca) funkcjonariusze i inspektorzy transportu drogowego zweryfikowali stan 13 autokarów.

Zwrot podatków

Jak wyjaśnia Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wszystkie pojazdy były sprawne i ruszyły w dalszą drogę.

- Na szczęście nie odnotowaliśmy żadnych braków w stanie technicznym, oznakowaniu czy wyposażeniu, w związku czym nie zatrzymaliśmy żadnego dowodu rejestracyjnego. To bardzo istotne, bo chodzi o bezpieczeństwo dzieci – mówi policjant.

Po kontroli kierowca otrzymuje protokół ważny przez 30 dni. Zaświadczenia o dobrym stanie technicznym pojazdu wymaga wielu organizatorów wycieczek, często chcą je zobaczyć także rodzice.

- Zdarza się, że właściciele firm wymagają od swoich kierowców udania się na kontrolę, zanim wyjadą w trasę. Wystarczy zadzwonić wcześniej na komisariat policji lub do  Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, pod numer 41 362 04 00 i umówić takie badanie techniczne – wyjaśnia Damian Janus.

Przypomnijmy, że kontrole autokarów odbywają się codziennie, między 6 a 10 do końca wakacji.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO