Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO] Dziś wybory prezydenckie. Jak będziemy głosować?

piątek, 26 czerwca 2020 15:38 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś głosujemy w wyborach prezydenckich. Głowę Państwa wybieramy spośród jedenastu kandydatów. Do urn poszliśmy od godziny 7.

Większość kielczan głosuje tradycyjnie w swoich komisjach wyborczych. Podczas tych wyborów utworzono w Kielcach 95 takich miejsc, w tym 83 obwody otwarte i 12 zamkniętych w Domach Pomocy Społecznej, szpitalach i Areszcie Śledczym.

Adresy większości komisji pozostały bez zmian, jednak jedna z nich zmieniła swoją siedzibę. – Inna jest siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 75, która dotychczas mieściła się w Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP przy ul. Zenobiusza Klembowskiego 3. Wyborcy, którzy dotychczas tam głosowali, teraz będą mogli głosować w Hali Sportowej Klubu Sportowego Stella, przy ul. Krakowskiej 374 w Kielcach – informuje Jadwiga Rzepińska z Referatu Ewidencji Ludności Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kielce.

SPRAWDŹ GDZIE GŁOSUJESZ

W związku z pandemią w lokalu wyborczym może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe. Każdy wyborca powinien mieć zasłonięte usta i nos, a zalecane jest posiadanie własnego długopisu. W każdej komisji dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk.

W lokalu wyborczym zostaniemy poproszeni o dokument ze zdjęciem i będziemy musieli na chwilę zdjąć maseczkę, żeby umożliwić identyfikację.

Lokale są czynne od godziny 7 do 21. W Kielcach uprawnionych do głosowania jest prawie 155 tysięcy mieszkańców.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO