Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

MIASTO

[FOTO] Policjanci kontrolują autokary przy ulicy Ściegiennego

piątek, 26 czerwca 2020 10:37 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dziś zakończenie roku szkolnego – w związku z tym mundurowi wraz Inspektorami Transportu Drogowego rozpoczęli akcję „Wakacje”. Na parkingu przy ulicy Ściegiennego uruchomiono stały punkt kontroli autokarów, wyjeżdżających na zorganizowane wycieczki.

Krzysztof Tosnowiec, Świętokrzyski Inspektor Transportu Drogowego wyjaśnia, że autokary będą kontrolowane codziennie między godziną 6 a 10.

- Prosimy aby wcześniej zgłaszać potrzebę sprawdzenia pojazdów, dzwoniąc na komisariat policji lub do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, pod numer 41 362 04 00 – informuje.

W ubiegłym roku na prośbę rodziców skontrolowano 60 autokarów wyjeżdżających na wycieczki. Pięć z nich nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy.

- W trzech przypadkach pojazdy miały nieszczelny układ hamulcowy, w jednych autokarze oświetlenie działało nieprawidłowo i jeden miał nadmiernie zużyte ogumienie. Podczas sprawdzania pojazdów skupiamy się na wyposażeniu, stanu technicznym, oznakowaniu. Oczywiście kontrolujemy stan psychofizyczny kierowcy – wylicza Artur Putowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jak zaznacza Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski, bezpieczeństwo dzieci jest kluczową kwestią.

- To powód dla którego ponownie ruszył punkt, w którym można sprawdzić autokar przed wyjazdem na letni wypoczynek. To bardzo ważne by właściwie zadbać o naszych najmłodszych – mówi.

Kontrola autokaru trwa około kilkunastu minut i zostaje z niej sporządzany protokół, ważny przez 30 dni. Punkty sprawdzania pojazdów powstaną we wszystkich powiatach świętokrzyskiego – w celu ustalenia dokładnego miejsca i terminu kontroli należy kontaktować się z lokalną jednostką policji.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO